29.05.2020 року

Дата: 30.05.2020 16:15

Інтереси Павлівської ОТГ!!!

Біля Кабінету Міністрів України та Офісу Президента України Асоціація Об’єднаних територіальних громад провела мирну масову акцію, до якої долучилась Павлівська ОТГ та  громади з усієї України щодо захисту законних прав та інтересів об’єднаних територіальних громад, які за розпорядженнями Уряду про затвердження перспективних планів формування території громад областей, планують ліквідувати.

Територіальні громади вимагають від КМУ – зберегти ОТГ, які пройшли демократичний шлях добровільного об’єднання, відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». «Примусове приєднання є недопустиме, це суперечить ст.5 Європейської Хартії місцевого самоврядування! Виключно за згодою громади. Ми закликаємо Кабінет Міністрів переглянути перспективні плани формування території громад областей і дати шанс на подальший розвиток діючим ОТГ», – наголосив Голова Асоціації ОТГ Олександр Корінний.

Позиція Асоціації ОТГ була і залишається незмінною: громади, які пройшли шлях добровільного об’єднання, вибори, перші кроки становлення і розвитку, успішно надають послуги мешканцям – не можуть бути примусово ліквідованими. Формування нового АТУ України на базовому рівні має відбутись на основі вже діючих об’єднаних громад, які зрушили реформу, забезпечили успіх змін. Громади, які повірили в реформу і зробили її успішною мають право на ще один термін для розвитку.

Мова йде не лише про ліквідацію ОТГ. Це – руйнування цінностей демократичного, добровільного об’єднання  громад та довіри, що лише почала формуватись між державою і громадами.